LIEČBA PRE RANY
Rozchod s jej dlhoročným partnerom a zároveň otcom jej dcéry ju natoľko poznačil, že nedokázala o ňom mlčať. Umelec Matthew Barney bol pre ňu studňou inšpirácie. Všetko zlé je na niečo dobré. Skladby na Vulnicure tvoria akýsi dialóg medzi srdcom a rozumom a tým sa začína liečebný proces z traumatizujúcej udalosti.
Björk sa objavila na zozname „ najočakávanejších návratov“ tohto roka. Súdiac podľa reakcií sa jej comeback úspešne podaril.

VULNICURA
Je v poradí už deviaty štúdiový album muzikantky. Podieľala sa na ňom ako producentka spolu s mladým venezuelským DJ-om Arcom a britským muzikantom menom The Haxan Cloak. Na nový materiál sme museli čakať viac ako tri roky.
Album mal pôvodne vyjsť v marci spolu s knihou a uskutočnením výstavy v Múzeu moderného umenia. Na iTunes sa objavil už dva mesiace pred plánovaným vypustením materiálu do sveta. Fyzicky bude k dispozícií začiatkom marca. Niektoré hudobné časopisy Vulnicuru označili za „najočakávanejší album v roku 2015.“ Ich očakávania vôbec neboli prehnané. Už teraz je však vrúcne prijímaný kritikmi, z ktorých mnohí z nich sa vyjadrili, že Vulnicura je jej najlepšou prácou v poslednej dekáde a zároveň najvýraznejší posun po albume Biophilia, ktorý vyšiel v roku 2011. Štylisticky a tematicky je porovnávaný s albumami Homogenic a Vespertine. Nešetria ani pochvalami na jej špecifický hlas, ktorý kvôli Vulnicure označujú ako „zázračne expresívny.“

NEZABUDLA ANI NA ČECHOV A SLOVÁKOV
V rámci turné propagujúce jej najnovší výtvor, nezabudla ani na Európu. V Čechách bude hlavným ťahúňom festivalu Colours of Ostrava 2015. Na Slovensku nebude chýbať na festivale Pohoda v Trenčíne.

zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki http://www.turksandunderdog.com