Toto video, ktoré zverejnili záchranári "dokonale znázorňuje" ako plastový odpad ubližuje zvieratám. Najmä slamky, ktoré okrem toho, že sú viac menej zbytočné a slúžia len k našej pohodlnosti dokážu spôsobiť veľkú bolesť napríklad takému nádhernému a nevinnému tvorovi ako je táto korytnačka. A to je len jedna zachránená z ďalších xy prípadov..

Záchranári vo videu natrafili na morskú korytnačku, ktorej niečo trčalo z nosa. Spočiatku si mysleli, že je to parazitický červ a snažili sa ho identifikovať. Po krátkej chvíli však prišli na to, že korytnačka má v nose plastovú slamku a zostali naozaj zhrození.. Ako uvádzajú, predmet z nosa jej odstraňovali len pomocou maličkých kliešťov a švajčiarskeho nožíka, nakoľko na člne nemali k dispozícii viacej nástrojov - nachádzali sa totiž len na malom člne v rozvojovej krajine pár hodín od pobrežia. Okrem toho sa vďaka tomuto činu mohli dostať do väzenia, nakoľko bol tento zásah nad rámec ich výskumných povolení. 

Po odstránení slamky korytnačku ošetrili, zastavili krvácanie a vydezinfikovali ranu. 

 

My ľudia by sme si mali konečne uvedomiť, že na tejto Zemi nežijeme len my a mali by sme sa začať konečne podľa toho aj správať! Pri sledovaní tohoto videa, kde vidíte ako veľmi to zviera trpí naozaj zabolí pri srdci.. 

 

 

 

 

Zdroj: youtube