1: Fotka atentátu na J.F. Kennedyho

 Nie, toto nie je originál fotografia atentátu na 35. prezidenta USA, ktorý bol zavraždený v roku 1963. Fotografia bola zhotovená v roku 1977 kvôli filmu The Trial of Lee Harvey Oswald (Proces Lee Harvey Oswalda).

 

2: Pyramída z oblakov nad horou Fuji

Tu sa iba niekto pohral vo photoshope. V skutočnosti je reálny len spodný oblak. Jedná sa o tzv lenticular oblak a je to jeden z najpozoruhodnejších javov počasia na Zemi. Zvyšné 4 niekto dorobil vo photoshope. Asi mu jeden lenticular oblak nestačil. 

Reálna pôvodná fotka

 

3: Modelka v magazíne Time z roku 1955

Táto fotka obletela svet s myšlienkou a zároveň výzvou, že toto bol ideál ženskej postavy v 50-tych rokoch, tak kde sa stala chyba, že dnes uctievame vychrtliny? Fotografia možno pripomína 50-te roky a žena na nej je naozaj ideálna. No snímka bola odfotená v roku 2004 a pózuje na nej americká pornoherečka Aria Giovanni, preto si naozaj nemyslím, že táto fotka "stihla" byť už v roku 1955 na obálke magazínu Time. 

Originálna fotka

 

4: "Rozprávkové bazéniky, Ostrovček oblohy, Škótsko"

 Táto fotka začala kolovať na internete v roku 2013 s príznačnými názvami ako v nadpise a s tým, že bola nafotená v Škótsku. V skutočnosti však fotka pochádza z opačného konca sveta - z Nového Zélandu a vegetácia na nej je zelená. 

Rozprávková fotka zo Škótska je v skutočnosti vo photoshope upravená fotografia rieky z Nového Zélandu. 

 

5: Srdcervúca fotka chlapca zo Sýrie

Táto fotka bola zdieľaná ako smutný pohľad na sýrskeho chlapca, sirotu, ktorý spí medzi hrobmi svojich rodičov. Fotografia bola však len súčasťou umeleckého projektu saudského fotografa menom Abdul Aziz, ktorý sa snažil vo svojom fotoprojekte zobraziť nekonečnú lásku dieťaťa k rodičom. 

Dôkaz, že malý "model" vskutku nesmútil za svojimi mŕtvymi rodičmi..

 

6: Zatmenie Slnka z vesmíru

Táto fotka bola vytvorená používateľom DeviantArt a to len z jednoduchého dôvodu - pretože to vyzerá dosť dobre. Áno, to bol jediný dôvod. Fotka bola však šírená s popisom, že bola zhotovená Medzinárodnou vesmírou stanicou, čo bolo klamstvo. 

 

Poznáte aj Vy nejaké virálne fotky, ktoré boli šírené s klamlivým opisom?

 

 

 

Zdroj: likes