Za celý rok sa toho stane mnoho. Veľa nových vynálezov, veľa šťastných aj nešťastných udalostí, vojny, nové hry, filmy a hudobné albumy či nové vesmírne objavy. Aby sme ich vymenovali všetky, boli by sme tu ďalší rok a vy by ste to museli čítať minimálne mesiac. Pripravili sme si preto tie NAJ z NAJ vecí, ktoré nás potešili alebo potrápili v poslednom roku!

SERIÁLY

Ako iste viete, september a október sú mesiace, kedy sa rodia nové série vašich obľúbených seriálov. Túto jeseň nás potešila nová séria The Big Bang Theory, ktorá však podľa môjho názoru stráca na kvalite. Zaujímavou novinku je piata séria American Horror Story, v ktorej síce nevystupuje herečka, ktorá doteraz hrala hlavné role v každej sérií, no príbehovo Vás zasiahne. Z animovaných seriálov jednoznačne vedie nová séria Family Guy (Griffinovci) ktorá svojim aktuálnym čiernym humorom urazí nejedného človeka. Podobne je na tom aj South Park, ktorý rovnako ako FG zažíva zlaté časy.

FILMY

Čo sa týka filmov rok 2015 bol (aj bude) dosť plodný. Potešil, ale aj sklamal Jurský Park 4, Všetci sa tešíme na prvý diel z novej trilógie STAR WARS, obrovský úspech zažil aj akčný Mad Max a nesklamali nás ani skvelí animovaní Mimoni. Z menej vydarených môžeme spomenúť Peter Pan, nový Terminátor či Rýchlo a zbesilo 7, ktoré by už fakt mohlo rýchlo a zbesilo skončit.

HUDBA

Skvelý nových albumov v tomto rou pribudlo fakt veľa a nedajú sa spomenúť všetky. Najúspešnejšími autormi pri vydávaní nových albumov boli určite Marilyn Manson, Bjork, Enter Shikari, Fall Out Boy, Papa Roach, Madonna, Kylei Minogue, Nightwish, Prodigy, Selah Sue, Snoop Dog, Disturbed ći Iron Maiden!

HRY

Pre nadšencov fantasy vyšiel tretí diel hry Zaklínač - Divoký Hon. Titul HALO 5 šokuje úlohou zabiť hlavného hrdinu predchádzajúcich 4 dielov. Rise of the Tomb Raider prekvapuje skvelou grafikou a hrateľnosťou. Úprimne sme zvedaví na nový Assasin's Creed - Victory, nakoľko posledný titul bol prepadák.

UDALOSTI

Bohužiaľ, rok 2015 bol skôr nešťastný. Vznik ozbrojeného konfliktu v Sýrií a okolí, príval imigrantov z krajín sužovaných vojnou či pád lietadla. Avšak, v tomto roku sme sa dočkali ukončenia dlhých bojov na východe Ukrajiny, z čoho sa všetci úprimne tešíme!

A čo nám prinesie rok 2016? Na to sa pozrieme nabudúce!