Your actual location can be set by clicking to map below or searching the city here:

Log in

alebo

forgotten password?

Don't have account?

Sign up

DETAIL AKCIE - UŽ JSME DOMA ZA RAMPAMI 2019

Sobota - 26.01.2019
Obrazok ( plagat ) udalosti

Už Jsme Doma Za Rampami 2019

26.01.2019 21:00 - 27.01.2019 00:00
Klub Za Rampami, Piešťanská 1189/29, Nové Mesto nad Váhom
Koncert / Párty / Alternatívna hudba
Obrazok ( plagat ) udalosti
Otvorenie klubu o 19.30 hod.
Vstup:
rezervacia cez www.zarampami.sk 8 euro
na mieste 9 euro

Už Jsme Doma - Kry
Indies MG
Vychází 7.9.2018 

8 nových písní po 8 letech. 100 let od vzniku republiky v roce 1918, 70 let od neblahého roku 1948, 50 let od neméně neblahého roku 1968. Album Kry dokonce obsahuje jedno osmislabičné slovo. 
Kry jsou pro Už jsme doma symbolem pomíjivosti, ale také zápasu s ní. Jsou i symbolem cyklu a návaznosti, vědomí sounáležitosti s tím co bylo a s tím co bude, vědomí odpovědnosti při převzetí štafety, jejího poponesení a nakonec jejího předání. 
Album je také věnováno lidským krám, těm , které se bezmocně pohupují na vlnách Středozemního moře a tají tak rychle, že si toho ani nikdo nevšimne. Album je tedy i o rozmáhající se bezcitnosti a netečnosti, o strachu a jeho zneužívání, o předsudcích, ale hlavně o varování před usedáním na lep všem těm malým Hitlerům a Stalinům, kteří se derou k moci a neštítí se vůbec ničeho. Takhle vždycky začíná nějaká nehezká doba. 
Nikdo z nás nemá na světě neomezený čas, je tedy dobré tu cestu od odlomení ledovce, přes jeho pomalé odtávání až po poslední krystalek ledu, kterým se voda stane téměř neznatelně o trochu vlhčí, naplnit něčím užitečným. Album Kry není návodem, jak toho dosáhnout, je jen připomenutím, maličkým budíkem, který si můžete ( ale nemusíte) dát večer pod polštář, aby jste se nezapomněli probudit. 

Album s tímto chladným názvem bude pokřtěno v nejsevernějším městě na světě – Longyearbyenu v klubu s názvem Huset na souostroví Špicberky !!!! A to 8. září. ????


Hudba a texty Miroslav Wanek
Výtvarno Martin Velíšek

Na albu hrají Adam Tomášek na trubku a zpívá, Pepa Červinka na basovou kytaru a zpívá, Vojta Bořil na bicí a Miroslav Wanek na kytary, klávesy a také zpívá. Jako host hraje v několika písních pozounista Radek Surynek. 

Písně tohoto alba byly nahrány zčásti ve studiu Indies v Brně (na konci června 2018) a ve studiu Zdravý zvuk v obci Jakub na Kutnohorsku (v průběhu července 2018). 

hudební režie – Miroslav Wanek, Adam Tomášek
mix, editing a mastering – Bronislav Šmid
grafika – Miroslav Wanek a Petr Kuranda
Organizer - Klub Za Rampami
zobraziť profil

Fotografie

fotogalérie
DISCUSSION / COMMENTS
empty yet