Your actual location can be set by clicking to map below or searching the city here:

Log in

alebo

forgotten password?

Don't have account?

Sign up

DETAIL AKCIE - KORAI ÖRÖM /HU/

Piatok - 03.11.2017
Obrazok ( plagat ) udalosti

Korai Öröm /hu/

03.11.2017 20:30 - 03.11.2017 23:30
Christiania, Hlavná 105, Prešov
Koncert / Párty / Experimentálny rock
Legendárna maďarská kapela prichádza po dlhšej odmlke aj na Slovensko!
Tvorbu kapely, ktorá je na hudobnej scéne už úctyhodných 27 rokov je ťažké jednoznačne zaradiť do konkrétneho hudobného rámca. Snáď najlepšie ju však vystihujú škatuľky ako ambient, mestská ľudová hudba či psychedelic ethno. Oni sami o sebe hovoria, že hrajú progresívne tribal - trance - ethno. Táto kombinácia v tvorbe je následkom rôznorodosti samotných členov, z ktorých každý inklinuje k inému hudobnému žánru.
Korene kapely siahajú ešte o dva roky pred rok 1990, kedy sa v skúšobni prvýkrát stretli jej zakladatelia. V roku 1993 uskutočnili chalani svoje prvé medzinárodné turné v Berlíne, ktorým si vyslúžili pomenovanie maďarskí punks (punk aus Ungarn). Ich koncerty sú doteraz parádnym hudobným, ale aj obrazovým divadlom.

Americký hudobný časopis Wayside Music opísal ich prácu nasledovne: "Nepochybne, oni vytvorili svoj vlastný štýl, je to pravdepodobne najlepšia psychedelic skupina v Európe. Meditačné tradície ďalekého východu, čarovne premiešané s anglosaským psychedelickým rockom, arabskými, africkými a austrálskymi folklórnymi motívny a kybernetickou kultúrou. Je to hudba farebná, koherentná, upresnená do posledného detailu. Hudba na svetovej úrovni.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Christiania 2017.
Organizátor nie je uvedený
Ste organizátorom, alebo poznáte organizátora?

Fotografie

fotogalérie
DISCUSSION / COMMENTS
empty yet