Your actual location can be set by clicking to map below or searching the city here:

Log in

alebo

forgotten password?

Don't have account?

Sign up

DETAIL AKCIE - KURZ KRESLENIA HENNOU

Piatok - 03.11.2017
Obrazok ( plagat ) udalosti

KURZ Kreslenia Hennou

03.11.2017 18:00 - 03.11.2017 21:30
Yoga House Bratislava, Panenská 33, Bratislava - Rača
Ostatné / Kurz
Páčia sa Vám husto zdobené ruky indických žien, či ľahké motívy symbolov na tele? Na kurze kreslenia hennou si osvojíte túto dávnu techniku dočasného skrášľovania tela. Prejdeme cez históriu a symboly až ku samotným technikám kresby. Kresba hennou je čas, ktorý venujeme samé sebe, vytvoríme si príjemnú atmosféru „babského popoludnia“ a domov si odnesiete hennu a návod na nový spôsob relaxu.

Kreslenie hennou je druh ženskej ozdoby. Hennovanie je samé o sebe iba špecifický spôsob maľovania. To čo robí hennu výnimočnou sú motívy a symboly, ktoré ňou kreslíme. Krásne špirály husto zdobených rúk indických žien v sebe nesú viac, ako iba ozdobu. Sú v nich ukryté želania, túžby a jedinečnosť každej z nich. Najhlbšie korene má v indickej kultúre, no je veľmi populárne v celej oblasti blízkeho východu, arabských krajinách, a tiež v krajinách severnej Afriky. Každý kút sveta má svoje tradície a symboly. Vrámci kurzu sa budeme rozprávať o symboloch nie len z cudzích krajín, ale aj hľadať spojitosti so slovanskými. Čo majú spoločné a ktorý štýl je práve môjmu srdcu najbližší? Vďaka podobným otázkam sa dostaneme k návrhu vlastnej henny.

Henna sa začína správnym vymiešaním. Na kurze sa dozviete, ako správne namiešať pastu, vyrobiť si kornútok a ako ju skladovať. Zložky, z ktorých sa pasta skladá ovplyvnia jej farbu a vôňu. Henna sa vyrába z drvených listov kríčka lawsonia. Pridávaním kyslých zložiek vzniká zmes, ktorá po nanesení na telo vyvolá hnedé zafarbenie vrchnej časti pokožky. Zvyčajne na tele vydrží jeden až dva týždne, v závislosti na type pokožky a umiestení na tele.

Ďalej sa budeme venovať technike nanášania henny na telo. Osvojíme si základné postupy a naučíme sa niečo o správnom umiestení vybraného motívu, ako spojiť symetriu motívu s tvarom ľudského tela.

Samotné kreslenie hennou je možné vnímať ako formu meditácie. Sústredenie sa na túto drobnú pomalú pravidelnú činnosť je podobne ako kreslenie mandál alebo vyfarbovanie drobných obrázkov veľmi vhodné na trénovanie zostávania v prítomnosti, známe aj pod pojmom vipassana.

Ako to bude prebiehať?

- Teoretická časť: Čo je henna? Základné fakty o henne a jej použití

- Symboly

- Technika kresby

- Tvorba vlastného návrhu

- Kreslenie hennou na telo

====
KDE: Yoga House Bratislava
KEDY: 3. november 2017
ČAS: 18:00 - 21:30
LEKTORKA : Magdaléna Henumi
CENA: 35€
REGISTRÁCIA: https://goo.gl/forms/Sp2uFD196dHKsfy83
====

Počet účastníkov: max 10

MAGDALÉNA HENUMI

Maľovaniu hennou sa venujem intenzívne tri roky. Začalo sa to preklikávaním obrázkov na internete a vášňou sa to stalo po ceste do Indie, kde som sa o henne dozvedela viac a získala som kontakt na kvalitnú a čisto prírodnú hennu. Založila som spolu s kamarátkou-kolegyňou stránku Henumi, kde organizujem hennovačky a prinášame kreslenie hennou na rôzne podujatia a festivaly. Tvorbu a aktuálne informácie môžete sledovať na FB stránke Henumi ॐ.
Organizátor nie je uvedený
Ste organizátorom, alebo poznáte organizátora?

Fotografie

fotogalérie
DISCUSSION / COMMENTS
empty yet