Your actual location can be set by clicking to map below or searching the city here:

Log in

alebo

forgotten password?

Don't have account?

Sign up

DETAIL AKCIE - OZVENY ÁČKA 2017 VOL. 1

Štvrtok - 02.11.2017
Obrazok ( plagat ) udalosti

Ozveny ÁČKA 2017 Vol. 1

02.11.2017 19:00 - 02.11.2017 21:00
Kino KLAP, Svoradova 2, Bratislava - Rača
Film / Dokumentárne filmy
Počas novembra bude každé štvrtkové premietanie v našom Kine Klap venované sekcii s názvom Ozveny Áčka 2017, ktorej zámerom je predstaviť filmy z nesúťažnej sekcie, ktoré sa na tohtoročnom festivale študentských filmov Áčku nepremietali, ale rozhodne stoja za pozornosť. Okrem nich samozrejme budete môcť vidieť aj všetky filmy zo súťažnej sekcie, teda aj víťazné filmy. Tešíme sa na vás.

Dokumentárny film odjakživa disponoval vlastnosťou vyvolávať polemiky a zapájať do debaty i samotného diváka. Prvé novembrové premietanie v Kine Klap pod názvom Ozveny Áčka 2017 je venované piatim angažovaným dokumentárnym filmom. Poslucháči Ateliéru dokumentárnej tvorby na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení venovali vo svojich prácach značnú pozornosť témam, ktoré sa ich nejakým spôsobom dotýkajú. Vo svojich krátkych dokumentárnych filmoch reflektujú konkrétny politický alebo sociálny problém, kauzu či všeobecné spoločenské témy a zaujímajú k nim vlastný postoj.

43 ROKOV BRATISLAVSKÉHO METRA
FTF VŠMU, 2017
Ateliér dokumentárnej tvorby - 3.ročník Dokumentárny film
Minutáž: 17min
Réžia: Lucia Kašová

Kritika dopravy v hlavnom meste, komunálnej politiky a jej princípov na príklade nedokončenej stavby metra, z ktorej do dnešných dní ostal iba 300 metrov dlhý tunel. Spoveď o tuneli a v tuneli všetkých bývalých primátorov Bratislavy a hľadanie princípov, ktoré sú nielen pre komunálnu politiku príznačné.

DE LUXE
FTF VŠMU, 2016
Ateliér dokumentárnej tvorby - 2.ročník Dokumentárny film
Minutáž: 19min
Réžia: Mária Pinčíková

Pozývame Vás stráviť Silvester do strediska kultúry s Vašimi známymi a priateľmi. Zažijete bohatý program, spevácke vystúpenie či najlepšie vtipy minulého roka. Kto vyhrá hlavnú cenu tomboly?

CHLEBÍČKY: ČESKÝ UNIKÁT
FTF VŠMU, 2017
Ateliér dokumentárnej tvorby - 3.ročník Dokumentárny film
Minutáž: 21min
Réžia: Mária Pinčíková

Reportér Karel Chudoba je na stope najvyhľadávanejších chlebíčkov v celej Českej republike. No niečo sa mu na nich nepozdáva... Je to len jeho pocit, alebo je na stope niečoho veľkého?

MOCNÍ
FTF VŠMU, 2017
Ateliér dokumentárnej tvorby - 2.ročník Dokumentárny film
Minutáž: 11min
Réžia: Mária Pinčíková

Autorská symbolická reflexia súčasnej spoločnosti a politiky. Ako vyzerá ak sme pri “moci”? A ako keď sa “mocní” naťahujú vo svojich postojoch? Je všetko vždy o postoji?

SOROŠOVÉ DETI
FTF VŠMU, 2017
Ateliér dokumentárnej tvorby- Dokumentárny film
Minutáž: 15min
Réžia: Peter Fröhlich

Sorošove deti sú portrétom organizátorov Veľkého protikorupčného pochodu, jedného z najväčších porevolučných protestov. Sleduje stredoškolákov Karolínu a Dávida, niekoľko týždňov pred prvým pochodom, pri organizovaní a verejnom vystupovaní pred médiami. Zároveň sa dostáva do ich osobného života a konfrontuje ich mediálne a súkromné názory. Protagonisti sa musia taktiež vysporiadať s rôznymi konšpiráciami a negatívnymi až urážlivými odkazmi na internete.

SPOMÍNAME
FTF VŠMU, 2016
Ateliér dokumentárnej tvorby - 2.ročník Dokumentárny film
Minutáž: 19min
Réžia: Daniel Svoreň

Krátky film Spomíname je ódou na oškvarky, hurky, klobásy či podbradok, využívajúci animáciu aj rodinný archív. Je to autorská anamnéza utkvelých momentov z detstva, kedy sviňa naposledy vydýchla, aby obšťastnila žalúdky dobrých ľudí. Dobrú chuť. A na zdravie!

Vstupné: Dobrovoľné

Organizátor:
Kino KLAP
Filmová a televízna fakulta VŠMU

Hlavní partneri:

Partneri:

Mediálni partneri:

Viac informácii a rezervácie na www.kinoklap.sk alebo kinoklap@gmail.com
Organizátor nie je uvedený
Ste organizátorom, alebo poznáte organizátora?

Fotografie

fotogalérie
DISCUSSION / COMMENTS
empty yet