Aktuálnu polohu nastavíte kliknutím do mapy nižšie, alebo vyhľadaním mesta/obce tu:

Prihlásenie sa

alebo

ste zabudli heslo?

DETAIL AKCIE - PSÍ VOJÁCI – VERNISÁŽ FOTO A FILM TAKOVEJ BAREVNEJ VOCAS LETÍCI

Štvrtok - 02.11.2017
Obrazok ( plagat ) udalosti

Psí vojáci – vernisáž foto a film Takovej barevnej vocas letíci

Začiatok: 02.11.2017 19:00
Koniec: 02.11.2017 22:00

Popis


V júni 2013 sa uzavrela dráha hudobné skupiny Psí vojaci. Filip Topol zomrel. Pohreb a následný koncert Zbohom a reťaz navštívili tisíce ľudí. Hudobné publikum, rovnako ako generačný súputníci Psích vojakov, umelci, ľudia okolo skupiny, ale aj hudobní fanúšikovia si uvedomili, že to nie je len koniec Psích vojakov, ale že sa ukončila celá jedna hudobná kapitola.
Jadro výstavy nazvanej Spomienka na Filipa Topola tvoria čiernobiele fotografie od Karla Šustera. Tie mapujú skupinu Psí vojáci počas celej jej histórie. Dominujú koncertné fotografie, ale aj oficiálne kapelové fotografie a rôzne momentky.

Celovečerný dokumentárny film TAKOVEJ BAREVNEJ VOCAS LETÍCÍ KOMETY rozpráva o Filipovi Topolovi, skladateľovi, textárovi, klaviristovi a spevákovi skupiny Psí vojaci, ktorého tvorba zasiahla tri generácie. Snímka odkrýva, ako sa v životnom osude a postojoch Filipa Topola odrážala doba pred aj po nežnej revolúcii, jeho posadnutosť hudbou a láska k Mozartovi, ale aj jeho závažná choroba.
Celým filmom prestupujú piesne, ktoré sám Filip Topol označoval za formu svojich denníkov, a jeho poviedky, doplnené postrehmi a spomienkami jeho životných súputníkov a priateľov. V neposlednom rade obsahuje záznamy rozhovorov s hlavným protagonistom v unikátnych archívoch, z ktorých mnohé ešte neboli publikované.

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Spievajúci básnici 2017.

Vstup: 2€, na mieste.

Výstava / Tematická

Christiania, Hlavná 105, Prešov

ZOBRAZIŤ KLUB

organizátor nie je uvedený

Ste organizátorom, alebo poznáte organizátora?

Prehľad zúčastnených

zatiaľ nikto

Prehľad fotografov

zatiaľ nikto

Fotografie

fotogalérie

DISKUSIA / KOMENTÁRE

zatiaľ prázdna