Your actual location can be set by clicking to map below or searching the city here:

Log in

alebo

forgotten password?

Don't have account?

Sign up

DETAIL AKCIE - HALLOWEENSKE KINO - UTEČ

Sobota - 28.10.2017
Obrazok ( plagat ) udalosti

Halloweenske kino - Uteč

28.10.2017 19:00 - 28.10.2017 22:00
Filmový klub BYTČA, Treskoňova ulica 814/3, Bytča
Film / Hororové filmy
******************
Kedy: sobota 28.10. 2017 o 19:00
Kde: Kinosála Domu kultúry Bytča
Vstup: 2,5€ študent / 3,5€ dospelí
Lístky možno kúpiť 30 min pred začiatkom premietania, alebo rezervovať na www.kinobytca.sk.
******************
UTEČ
GET OUT, USA, thriller/horor, Jordan Peele, 2017, 103min, anglicky, slovenské titulky, MP 15

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=tMKFWhowE8s

Lahôdkové psycho kombinované s rafinovanou satirou. Režisérovi a scenáristovi Jordanovi Peeleovi sa podarilo natočiť film, ktorý sa posmieva rasovým predsudkom a okrem toho zároveň straší aj baví. Hit slávneho festivalu v Sundance vďaka tomu zbiera body u divákov aj recenzentov. Napríklad jeden z najslávnejších filmových serverov, Rotten Tomatoes, mu udelil nevídané stopercentné skóre. A pritom je to „len“ príbeh o dievčati, ktoré si zoberie svojho priateľa domov na víkend, aby ho predstavila rodičom.
Čo na tom, že Rose (Allison Williams) je biela ako stena a Chris (Daniel Kaluuya) čierny ako noc? Žijeme predsa v 21. storočí, keď je boj proti rasovej neznášanlivosti už dávno dobojovaný, a na zmiešané páry sa cez prsty nepozeráme. Minimálne Roseini rodičia Missy a Dean sú na Chrisa od prvého momentu nesmierne milí. Vadí im snáď len to, že si priateľ ich dcéry občas zapáli, ale to s farbou kože predsa nesúvisí. Psychologička Missy dokonca Chrisovi ponúkne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocou hypnózy. Bol by to raj na Zemi, keby sa dvaja miestni zamestnanci čiernej pleti nesprávali tak zvláštne… A keby sa zvláštne neprejavoval aj ďalší muž čiernej pleti, ktorý behom víkendu dorazí na návštevu. Náznakov, že všetko nie je úplne v poriadku, postupne pribúda, a Chris sa rozhodne vziať nohy na ramená. To, čo nasleduje, prekoná jeho najtemnejšie nočné mory a všetkým divákom v kinosále pripraví nečakaný a nezabudnuteľný zážitok.

Horor Uteč pochádza z dielne spoločnosti Blumhouse, ktorá sa na tento žáner špecializuje a má na konte také úspešné filmy, ako je séria Očista, alebo Shyamalanov thriller Rozpoltený. „Uteč pôsobí podobne ako Očista. Ponúka všetko, čo od takého žánrového filmu čakáte, ale naviac má silný spoločenský presah,“ hovorí producent Jason Blum. „Ale to stále nie je všetko. Ako sa príbeh začne odvíjať, skúsený divák bude očakávať tradičný hororový scenár. Ale v tom momente film prekvapí, keďže na konci sa vydáva do dejového protismeru,“ dodáva producent.
Organizátor nie je uvedený
Ste organizátorom, alebo poznáte organizátora?

Fotografie

fotogalérie
DISCUSSION / COMMENTS
empty yet