Your actual location can be set by clicking to map below or searching the city here:

Log in

alebo

forgotten password?

Don't have account?

Sign up

DETAIL AKCIE - DETI A ZASE DETI - VÝSTAVA JÁN JUHANIAK A MARIÁN VREDÍK

Sobota - 28.10.2017
Obrazok ( plagat ) udalosti

Deti a zase deti - výstava Ján Juhaniak a Marián Vredík

28.10.2017 17:00 - 10.11.2017 17:00
Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, Hrad Modrý Kameň, Zámocká 1/28, Modrý Kameň
Výstava / Tematická
Hravé či na prvý pohľad absurdné, no vo svojej podstate, kdesi pod prvým letmým pohľadom, veľmi výstižné. Svet bez pravidiel, zväzujúcich zákonov. Hra, čo sa na nič nehrá.
Spovede, sociálne výpovede, narážky na minulosť, či budúcnosť no stále pohrávajúce sa s človekom dneška. Budovanie nových svetov z útržkov tých starých-známych. Ján Juhaniak a Marián Vredík vo svojej spoločnej výstave, pozostávajúcej z výberu prác ich individuálnej tvorby, poukazujú na stret súvislostí v tom, čo nás všetkých predsa len spája. Niekde na pomedzí dneška a zajtrajška, či toho čo bolo len včera-sme Deti a zase deti. Myšlienky plávajúce vo formách presahujúcich ich domáce médium maľby. Netradičné formy nesúce individuálne obsahy.
Naprieč médiami, v ich vlastnej autorskej spleti malieb prelínajúcich sa s kolážou, medzi gumenými medvedíkmi, hračkami a animovaným životom narážame častokrát na nie práve pohodlné otázky. „Ako keď nastane uprostred slnka tma,“ a úlomky ozvien čias dávno minulých formujú našu budúcnosť a pýtajú sa nás... a čo dnes? ... „zrkadlo mieri späť“...i tak sme len Deti a zase deti.
Otvorenie výstavy v rámci podujatia Duchova a svetielka 28. 10. 2017 o 17:00 hod, výstava potrvá do 22. 12. 2017.
Organizátor nie je uvedený
Ste organizátorom, alebo poznáte organizátora?

Fotografie

fotogalérie
DISCUSSION / COMMENTS
empty yet