Your actual location can be set by clicking to map below or searching the city here:

Log in

alebo

forgotten password?

Don't have account?

Sign up

DETAIL AKCIE - THOMAS MERTON - LITERÁRNO-HUDOBNÝ VEČER

Piatok - 27.10.2017
Obrazok ( plagat ) udalosti

Thomas Merton - literárno-hudobný večer

27.10.2017 18:00 - 27.10.2017 20:00
ViolaPrešov, Tkáčska 6507/2, Prešov
Stretnutia / Zraz
„Svet je iba obrazom toho, čo je v ľudských dušiach.“ hovorí THOMAS MERTON (1915- 1968) americký trapistický mních a spisovateľ. Patrí k tým osobnostiam, ktorých životopis sa číta ako román, lebo sa v ňom stretli na prvý pohľad nezlúčiteľné motívy. Dvadsaťročný študoval na Columbia University jazyky a právo. Ako jeho kolegovia skúšal ideály svojej doby: komunizmus, psychoanalýzu, sexualizmus podľa Lawrenza, jazz a alkohol. Nakoniec prijal riešenie katolíckej viery a ako 27 ročný odchádza 10. decembra 1942 do trapistického kláštora a domnieva sa, že rehoľné sľuby budú znamenať koniec jeho spisovateľskej činnosti. Ale opát ho primäl k písaniu. V roku 1948 vychádza jeho autobiografická kniha "Hora siedmych stupňov" a stáva sa bescelerom...
Práve z čítania ukážok diela Thomasa Mertona bude zostavený literárno-hudobný večer.

"Otcovia na púšti verili, že v očiach Božích mala pustatina nesmierny význam práve preto, že ľuďom pripadala bezcenná. Pustatinu nemohli ľudia spustošiť, lebo im nič nedávala. Nedala sa nijako využiť. (...) Púšť bola stvorená jednoducho preto, aby zostala tým, čím bola, aby ju človek nepremenil v nič iné. Púšť je teda obydlie človeka, ktorý nehľadá nič iné než seba - totiž osamelého a chudobného tvora, nespoliehajúceho sa na nikoho iného, než na Boha, medzi neho a Boha sa nestavajú žiadne veľké záujmy."

číta: Peter Vilhan
japonská flauta šakuhači: Daniel Čisárik
priečna flauta: Nataša Kötelešová
gitara: Jozef Haluza

VSTUPNÉ: 2 €

Vstupenky si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665
Platnosť rezervácie vstupeniek končí 24 hodín pred konaním podujatia. Ak rezervované vstupenky nebudú v tejto lehote vyzdvihnuté, budú zaradené do predaja.
Organizátor nie je uvedený
Ste organizátorom, alebo poznáte organizátora?

Fotografie

fotogalérie
DISCUSSION / COMMENTS
empty yet