Your actual location can be set by clicking to map below or searching the city here:

Log in

alebo

forgotten password?

Don't have account?

Sign up

DETAIL AKCIE - OPEN STUDIOS NIGHT VOL. 5

Streda - 25.10.2017
Obrazok ( plagat ) udalosti

Open Studios Night vol. 5

25.10.2017 19:00 - 25.10.2017 21:00
Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice - Juh
Stretnutia / <none>
Open Studios Night vol. 5
25. 10. 2017 o 19.00 hod.
Šopa Gallery, Hlavná 40

Séria eventov s názvom Open Studios Night je príležitosťou na návštevu KAIR rezidenčných umelcov a ich ateliérov vo Vitézovom dvore. V jesennom vydaní otvorených ateliérov sa vám predstavia:

Olga Pedan, švédska umelkyňa žijúca v Nemecku, ktorá v roku 2014 absolvovala umeleckú akadémiu Städelschule vo Frankfurte nad Mohanom. Vo svojej tvorbe sa venuje rôznorodým médiám, od maľby cez výrobu kostýmov až po inštalácie, video a fotografiu. Cieľom trojmesačnej rezidencie v Košiciach je vytvoriť dielo prepájajúce prvky performance a videa, zamerané na tému tzv. social bots a online propagandy.

Ziggurat Project je interdisciplinárnou skupinou sídliacou v Budapešti, ktorej cieľom je robiť relačné umenie bez hierarchickej konštrukcie v procese, vytvárať a podnecovať dialóg medzi umeleckými formami, rovnako ako stretávať divákov, ktorí majú menej očakávaní a vytvárať interakcie medzi publikom a umelcami. Na trojmesačnej rezidencii pracujú na živej choreografickej inštalácii spájajúcej pohyb s novomediálnym umením. Projekt skúma to, čo je mimo nášho každodenneho vnímania sveta, v ktorom žijeme a vzniká v spolupráci medzi slovenskými výtvarníkmi - Nano vj's (Beáta Kolbašovská, Jakub Pišek) a maďarskými tanečníkmi (Emese Kovács, Flóra Eszter Sarlós, Ádám Bot).
Ziggurat Project sa košickému publiku predstavil už vlani s projektom Floating na medzinárodnom festivale súčasného umenia Biela noc.

Vstup voľný!

Rezidenčný pobyt Olgy Pedan bol podporený Goetheho Inštitútom v Bratislave a organizáciou Creative Industry Košice.
Ziggurat project podporil Medzinárodný višehradský fond, Fond na podporu umenia a Creative Industry Košice.
Organizátor nie je uvedený
Ste organizátorom, alebo poznáte organizátora?

Fotografie

fotogalérie
DISCUSSION / COMMENTS
empty yet