Your actual location can be set by clicking to map below or searching the city here:

Log in

alebo

forgotten password?

Don't have account?

Sign up

DETAIL AKCIE - ARTIST STALK (J MITRÍKOVÁ & D DEMJANOVIČ, M ŠPIREC)

Streda - 25.10.2017
Obrazok ( plagat ) udalosti

Artist Stalk (J Mitríková & D Demjanovič, M Špirec)

25.10.2017 18:00 - 25.10.2017 20:00
Dom umenia / Kunsthalle Bratislava, Námestie SNP 12, Bratislava - Rača
Výstava / Tematická
ARTIST STALK
Hostia: Jarmila Mitríková & Dávid Demjanovič, Martin Špirec
Moderuje: Michal Stolárik

Hostí októbrového vydania ARTIST STALK – moderovaných prezentácií autorských portfólií spája tradičná remeselná zručnosť, princípy DIY kultúry, záujem o vizuálnu či tematickú apropriáciu a jej následnú rekontextualizáciu.
Nevyhýbajú sa návratom do minulosti, irónii či humoru, formou ktorých komentujú aktuálne spoločensko-politické témy.
Svoje najaktuálnejšie projekty predstavia Martin Špirec a umelecké duo Jarmila Mitríková & Dávid Demjanovič.

Martin Špirec (1980, Čadca) je absolvent Ateliéru +-XXI Daniela Fischera na bratislavskej VŠVU. Pre jeho tvorbu sú typické multimediálne presahy – častokrát vychádza z tradičnej maľby, plnohodnotne pracuje s videom a zároveň je pre neho dôležitý živý kontakt s materiálom, ktorý pretavuje do objektov, sôch a priestorových inštalácií. Iróniu, humor či nadhľad mieša s mystifikáciou a záujmom o lokálno-globálnu históriu. Martin Špirec bol v rokoch 2011 finalistom cien VÚB Maľba roka, Strabag Award (2011) a takisto získal čestné uznanie na trnavskom bienále Skúter.

Duo Jarmila Mitríková (*1986, Trebišov) a Dávid Demjanovič (*1985, Bardejov) je aktívne od roku 2009. Jarmila Mitríková študovala na Vysokej škole výtvarných umení v 4. maliarskom ateliéri Ivana Csudaia a v Ateliéri keramiky prof. Ivice Vidrovej. Dávid Demjanovič je absolvent Ateliériu priestorových komunikácií+ pod vedením prof. Antona Čierneho. Pracujú s tradičnou remeselnou technikou, ktorú vyniesli z pôvodného kontextu ľudovej a amatérskej tvorby a prispôsobili ju možnostiam súčasného umenia. Zaujímajú sa o tradície, mýty a legendy – či už ľudové, náboženské, alebo pohanské. V obsahových kolážach mystifikujú národné dejiny a vracajú sa k dôležitým historickým udalostiam. V roku 2011 sa stali laureátmi súťaže VÚB Maľba roka.

_____

25. 10. 2017 (streda)
18:00 hod.
Kunsthalle KLUB
Vstup je voľný
Organizátor nie je uvedený
Ste organizátorom, alebo poznáte organizátora?

Fotografie

fotogalérie
DISCUSSION / COMMENTS
empty yet