Aktuálnu polohu nastavíte kliknutím do mapy nižšie, alebo vyhľadaním mesta/obce tu:

Prihlásenie sa

alebo

ste zabudli heslo?

DETAIL AKCIE - SĽUK: KRÍŽOM-KRÁŽOM

Štvrtok - 17.08.2017
Obrazok ( plagat ) udalosti

SĽUK: Krížom-krážom

Začiatok: 17.08.2017 19:00
Koniec: 17.08.2017 22:00

Popis


Predlohu k projektu Krížom-krážom tvoril pôvodný folklórny materiál z etnografických výskumov a ich textových, fotografických, zvukových alebo filmových záznamov. Východiskom autorov k umelecko-estetickému spracovaniu archívneho materiálu bolo využitie poeticko-estetických princípov a javov, ktoré nachádzame aj v ľudovej tvorbe: improvizácia, inovácia, výnimočné interpretačné schopnosti niektorých členov lokálneho spoločenstva, teatrálnosť, grotesknosť, irónia, komika, exotika, móda, vplyv tzv. vysokého umenia, infiltrácia prvkov iných etník a spoločenských skupín, a napokon aj vplyv dobových kultúrno-spoločenských a politicko-ekonomických pomerov.

Autori spracovali viaceré etnografické regióny Slovenska, pričom kládli dôraz na materiál z konkrétnej lokality (Terchová, Kunov, Kozárovce, Horné Orešany) či na materiál v širšom regionálnom kontexte (Horný Liptov, Myjavsko). Inšpiráciou pre niektoré programové čísla boli typy tancov (verbunk, odzemok) alebo obradové a spoločenské príležitosti s dramatickým potenciálom, ktorý tvorcovia využili pri svojej umeleckej realizácii s uplatnením vlastných autorských vízií (Execírka, Kmotry, Zapletance).

Vystúpenie ako hostia doplnia trnavské detské folklórne súbory Drienka a Trnavček.

Hudobno-tanečné predstavenie Slovenského ľudového umeleckého kolektívu s názvom Krížom-krážom sa bude konať v nedeľu 4. júna 2017 o 19. hodine v Mestskom amfiteátri v Trnave. Cena vstupenky je 10,00 EUR. Vstupenky si môžete zakúpiť v mestskej veži na námestí a cez ticketportal.sk

Divadlo / Tanec

Mesto Trnava, Trnava, Trnava

ZOBRAZIŤ KLUB

organizátor nie je uvedený

Ste organizátorom, alebo poznáte organizátora?

Prehľad zúčastnených

zatiaľ nikto

Prehľad fotografov

zatiaľ nikto

Fotografie

fotogalérie

DISKUSIA

zatiaľ prázdna