Aktuálnu polohu nastavíte kliknutím do mapy nižšie, alebo vyhľadaním mesta/obce tu:

Prihlásenie sa

alebo

ste zabudli heslo?

DETAIL AKCIE - ÚVOD DO ARTETERAPIE - KOŠICE/ ODBORNÉ VZDELÁVANIE

Sobota - 16.09.2017
Obrazok ( plagat ) udalosti

Úvod do arteterapie - Košice/ odborné vzdelávanie

Začiatok: 16.09.2017 09:00
Koniec: 17.09.2017 12:00

Popis


Úvod do arteterapie - odborné vzdelávanie KOŠICE

PRIHLÁŠKY: info@animamundi.sk / 0904 318 051
počet účastníkov max. 10

ČAS / DÁTUM:
16.september (9:00 - 18:00 hod.)
17.september (9:00 - 12:00)
CENA: 79 eur / študenti - 49 eur
TRVANIIE: 12 hodín / 1,5 hodina obedová prestávka
MIESTO KONANIA: Výmenník Jegorovovo, Jegorovovo námestie č. 5, 040 22 Košice, Mestská časť Košice – Dargovských hrdinov

PRE KOHO JE KURZ URČENÝ:
Kurz je určený pre všetkých, ktorí by sa chceli dozvedieť, čo sa skrýva pod pojmom arteterapia. Ako ju možno využiť v praxi, najmä pre pracovníkov tzv. "pomáhajúcich profesií", odbory ako psychológia, liečebná a špeciálna pedagogika, sociálna práca, sociálna pedagogika a pod. Na prvom úvodnom stretnutí, sa dozviete o čo v arteterapii ide a ako ju možno použiť. Zážitkovou formou si vyskúšame niekoľko techník arteterapie, aby sme na vlastnej "koži" vyskúšali jej účinky.
Každý absolvent dostane osvedčenie o absolvovaní kurzu!

OBSAH KURZU:
Arteterapia - história, vymedzenie pojmu, rozdiely medzi artefiletikou a výtvarnou výchovou a metodika práce - základný úvod do problematiky.

Aplikácia arteterapie - dozviete sa kde a za akých podmienok je arteterapia účinná a rovnako, pri akom type klientov / pacientov, ju možno aplikovať.

Techniky arteterapie - zážitkovou formou si predstavíme niekoľko techník, ktoré majú špecifické ciele a sú aplikovateľné pri práci s rôznymi cieľovými skupinami.
Arteterapia predstavuje symbolické vyjadrenie, poznávanie a vnímanie seba a sveta prostredníctvom umeleckých zážitkov, ktoré vychádzajú z vlastného tvorivého prejavu. Obohacuje teda našu tvorivosť, utvára vzťahy a pomáha porozumieť prostrediu, v ktorom žijeme. Nejde teda o "výtvarnú výchovu".

LEKTORKA: Mgr.Barbora Petrgálová,
liečebná pedagogička, absolventka niekoľko ročných certifikovaných kurzov artefiletiky / arteterapie a muzikoterapie na Slovensku a v Čechách. Absolvovala, odbornú prax na pedopsychiatrii - Kramáre, v krízovom centre a v detskom domove. V súčastnosti je v dlhodobom psychoterapeutickom výcviku v POP proces - orientovanej psychológii. Venuje sa najmä významu symbolov v arteterapii a integratívnemu využívaniu expresínych terapií. Poskytuje individuálne hodiny arteterapie a arteterapiu pre skupiny a organizácie. Štatutárny zástupca oz.AnimaMundi.

Ostatné / Kurz

AnimaMundi, Rešetková 9, Bratislava - Rača

ZOBRAZIŤ KLUB

organizátor nie je uvedený

Ste organizátorom, alebo poznáte organizátora?

Prehľad zúčastnených

zatiaľ nikto

Prehľad fotografov

zatiaľ nikto

Fotografie

fotogalérie

DISKUSIA

zatiaľ prázdna